Galeri
Fotoğraf Galerisi
2023-2024 Akademik Yılı Beyaz Gömlek Giyme Töreni

2022-2023 Akademik Yılı Beyaz Gömlek Giyme Töreni

Bugüne kadar 1.800 doktor mezun eden Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yeni eğitim döneminde tıp eğitimine başlayan 250 doktor adayı, Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi Sergi Salonu’nda gerçekleştirilen törenle beyaz gömleklerini giydi.

“Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi olarak siz değerli öğrencilerimizi; karşılaştığı sorunları çözme yeteneği ile donanmış, bilgili, yeterli, dürüst, hem tıp hem evrensel etik değerlere bağlı bireyler olarak yetiştirmeyi hedefliyoruz” ifadelerini kullanan Prof. Dr. Gamze Mocan, hekimlikte öğrenme sürecinin hayat boyu sürdüğüne de dikkat çekti. Prof. Dr. Mocan, “Eminim ki hepiniz; insanlığa hizmeti amaç edinmiş, hastalarına karşı saygılı, anlayışlı ve sorumlu, akılcı, yaratıcı, sorgulayıcı, araştırmacı ve özgür düşünceye sahip Atatürk ilke ve devrimlerini özümsemiş, yüksek nitelikli tıp doktorları olarak yetişeceksiniz” dedi.

 

Nisan 2022, Öğrenci Kongresi-AÇILIŞ

Sayın Cumhurbaşkanı'mız Ersin Tatar ve değerli eşi 14 Nisan 2022 tarihinde 1. Uluslararası Kongre'mizin açılış törenine teşrif ederek onurlandırdılar.
Şahsım, akademisyenlerimiz ve öğrencilerimiz adına çok teşekkür ederim.

Prof. Dr. Gamze Mocan
Dekan

Nisan 2022, Öğrenci Kongresi-HAZIRLIKLAR VE WORKSHOPLAR

 

Nisan 2022, Öğrenci Kongresi-SUNUMLAR

 

Nisan 2022, Öğrenci Kongresi-BİLDİRİ ÖDÜLLERİ

Birinci Melis Kalaycı “Tam doz BNT162b2 aşılı pediatrik hastalarda SARS- CoV-2 enfeksiyöz varyantlarının viral yük ve döngü eşiğine etkisi” çalışması ile ve en çok çalışma sunan ödülü İnt. Dr. Mohammed Ala'Eddin Daoud “Pandemiye neden olan virüs patojenitesi üzerinde insan hücre reseptörü indel varyantları: HIV ve SARS-CoV-2”, “Kuzey Kıbrıs'ta orak hücre taşıyıcı sıklığı” ve “COVID-19 pandemisinin fetal anomaliler üzerindeki etkisi”çalışmaları ile proje mentoru Doç. Dr. Mahmut Çerkez Ergören ile birlikte.

MSANC AIDS Farkındalık Konferansı 2018

Beyaz Gömlek Giyme Töreni 2018

Mezuniyet Töreni 2017-2018

Video Galeri